Bursa Koçluk Seansları ile yeni izler yaratmak

Home » Genel » Bursa Koçluk Seansları ile yeni izler yaratmak

Bursa Koçluk seansları ile yaşamda yeni izler yaratmak,sürekli dikkat ve antreman gerektirse de yürüye yürüye aşınmış eski patikaları terk edebiliriz.Olumlu düşünce ve duygu alışkanlıkları bir süre sonra,önceden yürünmüş bir yol gibi,kendini yeniden üretmeye başlayabilir.Düşünsel ve duygusal olarak kendimizi ne kadar uzun süre iyi hissedersek,eski davranışımızın yerine yenisinin yerleşmesi ve bu durumun kalıcılaşması o ölçüde olasıdır.Örneğin, alışkanlık haline gelen bir davranışı değiştirmek istediğimizde,eğer kendimizi bilinçli olarak o davranışı değiştirmek istediğimiz durum içine sokar ve burada bilinçli bir şekilde yeni farklı bir biçimde davranırsak,başarılı olabiliriz.Her seferinde bırakılan iz derinleşir ve sizin için yeni olan ,artık bir alışkanlığa dönüşür.

Bursa koçluk seansı almaya karar veren bir birey, ön görüşme ardından seans sürecine başladığında kendine eşlik eden yaşam koçuyla beraber ,yeni alışkanlık kazanımını birlikte başaracaktır.Eski davranış biçimine geçici bir süre dönecek olursa bile,yaşam koçu  ile birlikte kendini  yönetmesi  daha rahat olacaktır.

Davranışları tam tersi yönde değiştirmek istiyorsak,kısa bir süre aşırı motivasyon durumuna geçip,bilinçli olarak coşkulu duygular yaratmak da anlamlı olabilir.Kalıcı bir öğrenme için,yeni sinirsel bağlantıların oluşmasının ancak güçlü duygularla mümkün olduğunu biliyoruz.

Koçluk desteği alarak rejim yapan bir danışanı düşünelim.Kendine bir öğün hazırlayan danışan,tabağa sükunet ve hayranlıkla bakıp,bu tazeliğin,kokunun ve bekleyen lezzetin kendisini beklediğini yüksek sesle,coşkuyla söyleyebilir.

Yaşam koçluğu alan bir danışanda bu küçük bir ayrıntı bile ,süreçte yeni izler yaratarak,yeni davranış kalıplarının yaratılmasında büyük farklar yaratacaktır.Duygu üretmek,duygu antremanı yapmak,etkililiği arttırmak için önemli bir yöntemdir.

Bursa Koçluk seanslarımızda uyguladığımız bir yöntemi birlikte  deneyimleyelim.En son aşık olduğumuz veya halihazırda aşık olduğumuz kişiyi düşünelim.Aşık olmanın o heyecan verici,fantastik,harika duygusunu hatırlamaya çalışalım.Şimdi o anın içine girelim,en güzel görüntülerin,kokuların,duyguların,seslerin,sevdiğimiz insanın sesinin,sevgi dolu fısıltılarının keyfine varalım.Şu anı yaşayıp yaşamadığınızı,gözünüzdeki pırıltıdan,yüzünüzdeki renkten,nefesteki değişimden anlamak mümkün..

Kendinizi değişim sürecinde ,içsel saldırıları üzerinizde hissedip,bloke ettiğiniz her an bilinçli olarak,başarılı,aşık veya mutlu anlarınızı hatırlayıp,o duygu ve davranışların içinde  yaşıyormuş gibi hissedebilir ve bilinçatınızı kandırabilirsiniz.Bilinçaltı gerçek ve hayal olanı birbirinden ayıramıyor.

Koçluk seansı alan danışanın yolu basit ama kolay olmamakla birlikte,yaşam koçunuz ile birlikte, süreci kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz

Bursa Koçluk seansı için MHA Elele Gelişim Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Koçluk yolculuğunuzda başarılar dilerim.

Sevgiyle Kalın

Mehtap Hersek Akkoyunlu

MHA Elele Gelişim Merkezi

Profesyonel Koç ve Eğitmen

Posted on
Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşılmış yazılardır.