Koçluk ile el freni çekilmiş Yaşamlar vitese nasıl takılır?

Home » Genel » Koçluk ile el freni çekilmiş Yaşamlar vitese nasıl takılır?

Koçluk öğretisini bilmeyen bireyler farkındalıkları gelişmediği için, kendi kendilerini bloke ediyorlar.Çoğu insanın arzu ettiği yaşamla,gündelik gerçekliği arasında epey derin bir uçurum var.

Koçluk,ruhsal bakımdan sağlıklı kişilerle ,belirli hedeflere veya daha fazla başarıya ve yaşam kalitesine nasıl ulaşılabileceği yönünde çalışıyor.İnsan psikoterapide gözyaşlarının peşinden,koçlukta hayallerinin yolunu izler.

Koçluk çalışmasının özü,insanların hayallerini bulma,doğru hedeflere aktarma ve hedeflere olabildiğince iyi bir biçimde ulaşma yolunda bireyi desteklemedir..İnsanların onlarca yıl boyunca,kendilerini amaçlarına ulaşmaktan nasıl alıkoyduklarını,kendi kendini sabote etmenin nasıl yaygın bir düşünme biçiminin parçası olduğunu görünce ,yaşamda kaliteyi bozan bariyeri yıkmanın en temel yolu 21.yy mükemmel aracı ve mesleği  Koçluk çalışmasıdır.

Birey daha ötesinin mümkün olduğunu hayal edebilse de buna ulaşmasını bir şeyler engelliyor.Bu içsel sınır,düşünce ve inançlar.İçsel olarak bozuk bir pusulanın gösterdiği yönde ilerleyen kalabalıklar profesyonel destek almadığı takdirde de ne yazık ki sayıları her geçen gün artıyor.

Her insanın kendini maniple etmek için tamamen kendine özgü düşünceleri ve iç filmleri vardır.

Koçluk seansı alan bir kişi,yıkıcı ve sabote edici düşünce kalıplarından kurtulduğunda ,yaşamında rahatlamanın,açıklığın ve yaratıcılığın akıl almaz biçimde yükseldiğini gözlemler.Yetişkin bir insanın yaşamının iplerini  kendi eline alması,planlar yapması,kararlar verip,hayata geçirmesi ve işlevselliği ile yaşam kalitesi yeni bir boyut kazanacaktır.

Koçluk seanslarında,koç çalışma yaparken özellikle sabotajcı keşfi sürecinde sorularla seansı aktif yönetir.

Zihinsel sabotaj,kökleri eskilere dayandığı için inatçıdır.Katmerli bir geçmişi vardır.Eski kuşakların inançları ve düşünme biçimleriyle şekillenmiştir.Kafamızın içindeki bu otomatik program gibi işleyen son derece kişisel  bilinçaltı düşünme modellerini deşifre etmek heyecan verici,bazen akıl karıştırıcı ama her zaman özgürleştiricidir.

Koçluk seanslarının çoğunda birey,bazen alnına şaplak atıp böyle bir saçmalığı nasıl olur da yapabildiğini sormak ister kendi kendine…

Koçluk 21.yy en iyi aracıdır.Bursa da Koçluk seanslarının en iyi adreslerinden biri olan MHA Elele Gelişim Merkezi

sizlere en iyi ve gelişmiş hizmeti vermek için kendini sürekli yeniliyor ve gelişiyor.

Koçluk seansları hakkında bilgi almaya ne dersiniz?

Sevgiyle kalın

Mehtap Hersek Akkoyunlu

MHA Elele Gelişim Merkezi Kurucu

Profesyonel Koç ve Eğitmen

Posted on
Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşılmış yazılardır.