Koçluk ile kendi kendini sabote etmenin ötesinde düşünmek

Home » Genel » Koçluk ile kendi kendini sabote etmenin ötesinde düşünmek

İnsanoğlu eğer kendini yıkıcı veya aşırı motive edici düşüncelerle engellemezse başarılı olma şansını yakalar.

Bütün öğütleri ve rahatsız edici düşünceleri unuttuğumuzda tam potansiyelimizi serbest bırakabiliyoruz.Eğer bir meseleye açık,meraklı ve yargısız yaklaşırsak hızlı ve etkin öğrenebiliyoruz.

Kendi kendimizle konuştuğumuz iç ses,direktifler,değerlendirmeler ve toplumsal yargılarla dolu.Bizimle konuşan ve bize ne yapacağımızı söyleyen bu ses eğitimimizden gelen mirasımız.Bu ses,toplumun ve anne ,babalarımızın bizden beklediklerini yapmamızı söylüyor.İç sesimiz,kendimizi gerçekleştirmemiz karşısında en büyük rakibimiz ve yeteneklerimizi sonuna kadar geliştirmemizi engelleyen en büyük faktör.Dışarıdan gelen bildirimler olduğu için bize ait olmayan şeyler.Bize işlerin nasıl yürümesi gerektiğini,bir meseleye nasıl yaklaşmamız gerektiğini,ve denetimi en iyi nasıl elimizde tutacağımızı söylüyor.Bizim içimizdeki doğal hasmımız ve diğer bütün rakiplerimizden daha güçlü.

Koçluk seansı ile   iç sesi dönüştürür,bakış açısını  yeniden çerçeveler ve bireyde değişimi başlatırız.

Düşüncelerimizi bilinçli olarak yönlendirebilmek ve dikkatimizi bilinçli olarak bir alana yoğunlaştırabilmek önemlidir.Kesin yönlendirmeyi koçluk çalışmasını yöneten kişi danışanla yaparak denetimin içi bekçinin kontrolüne geçmesinin önünü keser.

Böyle bir sesin bulunmasının nedeni,birey olarak çevremizdeki ve toplumdaki diğer insanlara uyum sağlamaktır.

Aslında kendi sesimiz haline gelen yabancı bir ses.Yapılacak şey,kafamızın içinde gerçek bir sistem değişimi.Koçluk

sağlıklı bununla birlikte yaşam kalitesi bozulmuş bireylerle yapılan bir çalışmadır.Düşünmeyi yeniden öğrenmemiz gerekir.Gerçek değişim başladığında ,önce iç bekçi karşı çıkacaktır.İç bekçiyi tamamen susturmak değil,yeniden yapılandırmaktır,Koçluk çalışmasının özü.Kalitesinde kökten bir iyileşmeye gideriz.Düşünce sistemini yeniden yapılandırırız.

Hep aynı gidişat içinde kalmaktan,hep aynı sonuçları almaktan bıkmaya başladığınızda,yeni ve daha dolu bir hayatı kuvvetle arzu ettiğinizde ,yeni bir başlangıç için gereken güç içinizde büyümüş demektir.

Koçluk seansı,yönetilmek yerine yaşamı yönetmek isteyen sağlıklı bireyler için güçlü bir yöntem.

Bursa Koçluk seanslarında doğru adresiniz MHA Elele Gelişim Merkezidir.Ön görüşmelerde birbirimizi tanırız.Böyle bir sürece birlikte başlamak için doğru adres olduğuna kendiniz ikna olduğunuz zaman,birlikte verimli bir süreç olacağına karar verince, sürecimiz başlar.

Koçluk alarak,yaşam kalitenizi oluşturursunuz.

Sevgiyle

Mehtap Hersek Akkoyunlu

MHA Elele Gelişim Merkezi

Profesyonel Koç Ve Eğitmen

 

Posted on
Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşılmış yazılardır.