Astroloji ve Aynalar

Home » Genel » Astroloji ve Aynalar

Astrolojide aynalarla ilgili yanlış bilinen bilgiler var. Örneğin ; aynaların gelen enerjiyi geri çevirdiğine inanılıyor. Feng Shui de aksine , aynalar karşılarındaki cismi içlerine çekerler, itmezler. Bu sebeple aynaları konumlandırdığımız yerler güzel manzaralar yada bereket yıldızlarına bakacak şekilde olmalıdır. Dar bir alanda bereket yıldızı varsa, bu yöne bakan duvara ayna koyulduğunda temsili olarak enerjiyi bir taraftan diğer tarafa çekmiş ve genişletmiş olursunuz.

Feng shui uzmanı ile çalışırsanız, evlerin girişlerine ayna koyulması hususunda; uzman evinizin natal enerji haritasına göre kapınızda bereket yıldızı varsa, girişe bakar şekilde ayna asılmasının bir sakıncası yok, diğer durumlarda sakıncalı olabilir şeklinde yönlendirme yapar.

Feng shui kurallarına göre ; aynaları yatak odanızda, yatağınızı ve yattığınızda kendinizi görecek şekilde yerleştirmek  uygun değildir. Aynaların yaydığı enerji kuvvetlidir ve yang obje grubuna girerler. Oysaki rahat uyuyabilmemiz için yin olması gerekir.

Feng shui de farklı amaçlar için, farklı özellikleri olan aynalar kullanabiliriz.

Trigram Aynalar – Bagua Aynası

Geleneksel olarak evlerin ve ofislerin giriş kapılarının üzerine veya evin dışında bulunan çirkin bir objeye doğru asılırlar. Aynanın arkasında bulunan Erken Cennet Trigramı, doğanın gücünü temsil eder ve koruyucu gücünün yüksek olduğuna inanılır. Ortaya konulan küçük ayna dışarıdan gelebilecek olumsuz enerjileri çeker ve etrafındaki trigram tarafından korumaya alınır. Ev halkının olumsuz enerjisinden etkilenmemesini sağlar.

Konkav Aynalar – Dış Bükey  Aynalar

Işığı daha geniş alanlara yansıttığı için daha fazla aydınlanma veya daha geniş görüş alanı sağlamak için kullanılır. Çok fazla enerjiyi geniş bir açıdan çektikleri için hem iyi, hem de kötü enerjiyi bir arada çektikleri

Feng Shui açısından yararlı bir obje değildir.

Konkav Aynalar – İç  Bükey Aynalar

Cisimleri büyütür ve genişletirler, bir anlamda olumsuz etkileri dağıtırlar. Feng shui çözümü olarak; binanın yakın çevresinde bulunan ve binaya yönelmiş sivri köşelere, çirkin binalara ve bunun gibi olumsuz enerji yayan objelere yönelik kullanılırlar.

Bursa Astroloji seansı veren kurum ve uzman ile ilgili tavsiyemiz  MHA Elele gelişim merkezidir.

Bursa Feng shui seansı için MHA Elele Gelişim Merkezi uzmanı  Aysun Sezgin den  randevu alarak  bulunduğunuz mekanlar için Astroloji veya Feng Shuı  seansı yaptırabilirsiniz.

Aysun Sezgin

Astroloji ve Feng Shuı Uzmanı ve Eğitmeni

Posted on
Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşılmış yazılardır.