Bursa Diksiyon Eğitimi

Home » Genel » Bursa Diksiyon Eğitimi

Bir insanın kuşkusuz ki en çok akılda kalan tarafı konuşmasıdır.Hem konuşmasının içeriği,hem de etkili ve anlaşılır oluşu kişiye pek çok artı sağlar.Evet simamız ,kıyafetlerimiz,oturuş ve kalkışımız,hal ve hareketlerimiz de akılda kalan özelliklerimizdir ama en çok akılda kalan özelliklerimizden birisi de konuşmamızdır.

Her dilin kendine has yazma ve konuşma kuralları vardır.Yazım kuralları gramer,konuşma kuralları ise diksiyon başlığı altında toplanır.Diksiyon kurallarını bilmek yalnızca ekran ve mikrafon önüne çıkacak kişiler için lüzumlu değildir.Herkesin anadilini doğru ve düzgün konuşma gibi bir gerekliliği vardır.Hatta buna vazife bile diyebiliriz.

Zira anadili doğru ve etkili konuşmak her  şeyden evvel bir yükümlülüktür.

Doğru ve etkili konuşmanın en net anlatımı olan diksiyon,uzman bir eğitmen eşliğinde öğrenilebilir.Diksiyon ana başlığı altında toplanan alt başlıklarda verilen kurallar işin teorik kısmıdır.Kişi,aldığı diksiyon kurallarını kendi çabasıyla içselleştirebilir ve konuşmasının tamamına yedirebilir.Konuşmak,konuşma kurallarına riayet ederek,vurgu ve tonlamalara dikkat ederek,kelimelere gerekli ruhu vererek gerçekleştirilmelidir.Özellikle büyük şehirlerde bulunan diksiyon eğitimi kursları sayesine kişiler doğru ve etkili konuşmanın inceliklerini öğrenebilirler.

Bursa diksiyon hususunda çok duyarlı şehirlerden birisidir.

Diksiyon eğitimi Bursa için büyük önem arz eder,zira büyük şehirlerden birisi olan Bursa ‘da anadili etkili ve doğru kullanmaya yönelik istek ve çaba hayli fazladır.Bursa diksiyon eğitimi denildiğinde ilk akla gelen kurumlardan birisi de MHA Elele Gelişim Merkezidir.MHA Elele Gelişim Merkezi’nde her ay açılan diksiyon eğitimi sınıflarında doğru,etkili ve akıcı Türkçe konuşmanın yöntemlerini öğrenmek mümkündür.

Türkçenin yazıldığı gibi okunmayan bir dil olduğunu,doğru bilinen ama yanlış telaffuz edilen sözcüklerin hangileri olduğunu,ünlü daralmalarını,ğ ‘nin akıbetini,diyafram kasının nerede olduğunu ve bu kas yardımıyla alınan nefesin konuşmaya ne tür etkileri olduğunu,sese ezgi vermenin dinleyende yarattığı etkiyi,ulamanın ve durağın gücünü diksiyon eğitimi ile alırsınız.

Bursa diksiyon eğitimi alanında araştırma yapanlar için MHA Elele Gelişim Merkezi kolay anlaşılır ve pratiğe kolayca dökülecek bir eğitim şekli vadeder.

Konuşmanız ütülü kıyafetler kadar nizami ve hoş bir etki bıraksın isterseniz Elelemehtap sizleri bekliyor.

Seda Çapcı

Diksiyon ve Beden Dili Eğitmeni

Posted on
Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşılmış yazılardır.