Diksiyon Eğitiminin Topluluk Önünde Konuşmalarda Kaldıraç Etkisi

Home » Genel » Diksiyon Eğitiminin Topluluk Önünde Konuşmalarda Kaldıraç Etkisi

Belli bir beceride ustalaşmak için 10000saat gerektiği bilinen bir teoridir.Piyano çalmak,basket atmak gibi, Topluluk önünde konuşma için de bu kural geçerlidir.Beden dilini ve sunumlarını geliştirmek isteyen kişilerin öncelikle Diksiyon ve Beden Dili eğitimi ile temel atmaları önemli.Bursa Diksiyon ve Beden Dili Eğitimi  için en doğru adres ,Ana Haber Spikerliği tecrübesi ile Eğitimci ve Editör Seda Çapcı ile birlikte çalışan MHA Elele Gelişim Merkezidir. Randevu alarak uğramanızı ve diksiyon eğitimi hakkında  bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Konuşma yapmada ustalaşmak için, her şeyde olduğu gibi prova yapmak gerekir.Diksiyonunuz ve nasıl göründüğünüz yani beden dilinize yoğunlaşmanız iyi bir konuşmacı olmanın olmazsa olmazıdır.

Diksiyon eğitiminin dört unsuru konuşma hızı,ses kuvveti,ses perdesi(tonlamalar) ve duraklamalar(kısa aralar)dır.

İyi bir konuşmacı için ,hem sözlü iletişim hem sözsüz iletişim önemlidir.Topluluk önünde konuşmalarınızda,söylediklerinize inandığınız takdirde, sözlerinizle hareketleriniz arasındaki uyumu yakalayabilir ve salonda dinleyicileri etkileyebilir ve dikkatle size yoğunlaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Eğer bir ortamda olumlu bir etki bırakmak istiyorsanız,bedeninizin ne dediğine,konuşamanızın karşı tarafta yarattığı etkiyi gözlemlemelisiniz.İnsanların izlemek isteyeceği bir lider gibi yürümeli,konuşmalı ve görünmelisiniz.

Etkili bir sunumda, konuşmacının gücü içinden gelir.Sunumun dinleyici için nasıl çekici kılınabileceği üzerine beyin fırtınası yapmak önemlidir.Dinleyicinin mantık ve duygularına birlikte ulaşılabildiğinde, sıkıcı olmayan,etkileyebildiğiniz ve hatırlanan bir konuşmacı olursunuz.Melodi gibi sesinizin karşı tarafa ulaştığı,vurgu ve tonlamaları yerinde yaptığınız,konuşma hızınızı ayarlayarak dikkatleri üzerinizde tuttuğunuz etkili bir konuşma için diksiyon eğitimi almanız kaldıraç etkisi yaratır.Bursa diksiyon eğitimi için şanslı sayılacak illerimizden birisi.

Kendini geliştirmek isteyen kitlenin her geçen gün artış gösterdiği, diksiyon eğitimine talep artıyor.

TRT İle yetişen,ana haber spikerliği tecrübesi ve yılların adanmışlığı ile eğitimci kimliğini oluşturan eğitimcimiz Seda Çapcı yediden yetmişe ,her meslek grubunda,eğitim seviyesinde katılımcıya aynı ortamda sinerji yaratarak

16 saat süren programda azami katılımı sağlayarak,MHA Gelişim Merkezinden  memnun ayrılmalarını sağlıyor.

Diksiyon kursuna katılan danışanlarımızın, merkezimizin diğer etkinliklerinde de bizlerle olmayı tercih etmeleri,

doğru yolda olduğumuzu göstermekle birlikte sorumluluğumuzu arttırıyor.Sürekli gelişim ve yeni projelerin üretildiği ve harekete geçirildiği,güvenilir uzmanlarla çalışmak farkımız.İşimiz tutkumuz.

Diksiyon Eğitimi Bursa için en iyi hizmeti ve eğitimi veren merkez olmak gururumuz.

Sizleri sevgiyle ağırlamak ve dünyadaki gelişmeler doğrultusunda fayda yaratacak projeler oluşturmak ve sinerji yaratmak için ekimizle birlikte hizmetinizdeyiz.

Sevgiyle kalın

 

Mehtap Hersek Akkoyunlu

MHA Elele Gelişim Merkezi Kurucu

Profesyonel Koç ve Eğitmen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Posted on
Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşılmış yazılardır.