FENG SHUI

Home » Genel » FENG SHUI

Feng Shui, evrenin enerjilerini inceleyen, kökleri binlerce sene öncelere dayanan Çin metafizik bilimidir. Kelime anlamı olarak ” Rüzgar ve Su ” demektir. Yaşadığımız ortamların,çevremizi saran enerjilerle ne kadar uyumlu olduğunu belirleyerek, Feng Shui ile gerekli çözümler ve aktivasyonlarla bu enerjiler harekete geçirilir.

Feng Shui, hayatımıza maddi kazanç ve ilişkilerimizde uyumu çekmeyi amaçlar. Ejderhanın kozmik nefesini yakalamak(SHENG CHİ) Feng Shui’nin önemli görüşlerinden biridir. Ejderhanın kozmik nefesi olarak kabul edilen,Chi kavramını anlamaktır. Chi, doğada var olan, insanlara şans ve güzel gelecek getiren asıl enerjidir. Çevremizde bize güzel duygular uyandıran her şeyde pozitif Chi vardır. Keyifle hazırlanan bir yemekte, sabah yürüyüşünde, hafif hafif esen meltemin üzerimizde bıraktığı etkide……

Feng Shui analizlerinde bu enerjiyi belirlemek ve aktive etmek üzerine çalışmalar yapılır. Bu enerjilerin nerelerde bulunduğu ve evlerimizin, iş yerlerimizin bu enerjiden ne ölçüde faydalandığı , Feng Shui’nin konusudur.

Feng Shui danışmanları, işe önce dış mekanı inceleyerek başlarlar, çevre ile ilgili her konu Form Okulu öğretilerini içerir ve Feng Shui analizinde çok önemli bir yer tutar. Feng Shui de öncelikle mekan rüzgardan korunaklı olmalı. Binanın arka cephesinde onu koruyan yüksek dağlar, ağaçlar olmalı.(Büyük şehirlerde bu dağları temsil eden diğer binalardır.) Feng Shui de ayrıca binanın solunda ve sağında kollarını uzatır gibi binaya destek veren alçak tepeler olmalı ve binanın ön cephesi açık alan olmalı ama bu açık alan yine evden yüksek olmayan tepelerle, ağaçlarla sınırlandırılmalıdır. İşte böyle bir yerde kendini korunaklı hissedebilirsiniz, adeta bir koltukta oturur gibi…….

Feng Shui Form Okulu öğretilerine göre Chi böyle alanlarda birikir. Tabi günümüzde bu tür doğal oluşumları yakalamak oldukça zor, büyük şehirlerde binalar, ağaçlar, dağ yerine; yollar, havuzlar ve tüm açık alanlar su yerine geçerler. Feng Shui de dağlar; insanlar ve kendimizle uyumu, huzur ve mutluluğu temsil eder, su ise parayı.. Feng Shui Form Okulu öğretilerine göre ejderhanın nefesi dağlarda oluşur, rüzgarla dağılır ve suyun başladığı yerlerde durur, buralarda birikir, çoğalır. Eğer evlerimiz rüzgara karşı yeteri kadar korunaklı değilse, Chi buralarda tutunamaz yada çok geniş bir alana bakıyorsa, deniz gibi yine buralarda tutunamaz ve uçup gider. Feng Shui de bu para harcayacağımız anlamına gelir. Feng Shui’ye göre Chi açık alanlarda hızlanarak ilerler ve kötü enerjiye (shar chi) dönüşür ki bundan kaçınılması gerekir.

MHA Elele Gelişim Merkezi’nde  Feng Shui seanslarını Aysun Sezgin uzmanlığında alabilirsiniz.

Bursa Feng Shuı seansları için uzmanımız Aysun Sezgin sizlere ışık tutacaktır.

Sevgiyle kalın

 MHA Elele Gelişim Merkezi

Feng Shui uzmanı

Aysun Sezgin

Posted on
Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşılmış yazılardır.