Koçluk ihtiyacı ve İş Yaşamı

Home » Genel » Koçluk ihtiyacı ve İş Yaşamı

Koçluk ihtiyacı,teknolojikleşen iş yaşamımızda birçoğumuza tanımsız eşlik eden korku ile artıyor.Yetersiz kalma korkusu,yenilikleri yakalayamama korkusu ya da bütünüyle başarısız olma olma,kendi varlığını yitirme korkusu.Her şeyin statü,para,tüketim ve yüzeysel mükemmellik çevresinde döndüğü,insanların sözde o kadar zeki,para kazanmanınsa  bu denli zahmetsiz olduğu bir dünyada o denli kırılgan,o denli çok katmanlı biricik hayatımızı dev bir soruya indirgiyoruz:

Her şeyin doğrusunu yapabilmek için ne yapmalıyım?Sıradan bir pazartesi sabahı,birçokları için bu tanımsız korkuyla başlar.Ekranı aşağı doğru kaydırdıkça sonu gelmeyen bir yapacaklar listesi ile.

Daha yetiştirmem gereken neler var?Bugün kim yine yoluma taş koyabilir?Daha fazla çaba harcamalıyım.

Korku baskının kardeşidir ve kötü danışmanlardır.Yaşam kalitemizi bozan sinsi düşmanlardır.Peki ne yapabiliriz?

Koçluk seanslarından yararlanabilir,bakış açımız ,yaşam vizyonumuz üzerinde profesyonel desteğiyle açılım yaratabiliriz.

Kimileriyse durmadan kendilerinden kuşku duyarlar.Hiç de o kadar iyi olmadıklarını,aslında mutlu ve başarılı bir iş hayatını hak etmediklerini düşünürler.Çıplak gözle bakıldığında birçok şeyi başardıklarını görebilecek olsalar da kendilerine yeni yeni kuşkularla acı çektirirler.Hayattan bekleyeceklerini ,talep edeceklerini talep etmekten korkarlar.Kendimi ne sanıyorum ben?Ben ne yapabilirim ki? düşünceleriyle kendilerine yaşamı zindan ederler.

Koçluk ,terapi ve danışmanlıktan farklı olarak ,sağlıklı insanların, bulundukları noktadan olmasını istedikleri noktaya giden sürece ışık tutar.Koçluk tekniklerinin gücü ile kişinin yaşamına bakma ve kendi cevaplarını bulmalarına destek verir.Gizlilik ilkesi ile çalışan Koçluk seansı ,koç ve danışan arasındaki ilişkiyi kapsar.Koç ve danışan süreç arasındaki ilerlemeyi birlikte belli aralıklarla değerlendirir.

Hangi yöne gideceğini bilemeyen,şaşkınlık içinde ne yapmak istediğini arayıp duran,doğru işi bulamadığı için işte tatminsizlik yaşayan,sorunlarla bir nevi tükenmişlik sendromu yaşayan veya eşiğinde olan insanlara Koçluk seansı almalarını tavsiye ederiz.

Yaşamda karşılaşılan en küçük sorun,zamanında müdahale edilmediği için yaranın yeniden açılmasına,plansızlık ve yönünü bulamama,fikirleri olup,harekete geçirememe,kafadaki birçok soru işareti ile konfor bölgesinde kalmayı yeğleme, atalet halinde kalma ile sonuçlanarak yaşam coşkumuzu kaybetmemize sebep olur.

Koçluk,ne istediğini bilen ama harekete geçecek cesareti olmayanlar,harekete geçmemek için,türlü nedenle güvenli limanlarında kalanlar,gündelik hayatın boğucu düzeninde kapana sıkışmışlık hissiyle yaşayanlar için yeni yüzyılın sunduğu en iyi cevap yöntemlerinden.

Koçluk çalışmalarından faydalanarak arzu ettiğiniz yaşama giden süreci rahatlıkla yönetebilirsiniz.

Koçluk meslektir.Uluslararası akreditasyonları olan güvenilir firmalardan alınan koçluk eğitimini tamamlamış,koçluk mesleğini profesyonelce icra eden uzmanlardan  yardım almak için başvuruda bulunabilirsiniz.

Bursa Koçluk seansları almak için MHA Elele Gelişim Merkezi güvenebileceğiniz adrestir.

Sevgiyle Kalın

Mehtap Hersek Akkoyunlu

MHA Elele Gelişim Merkezi Kurucu

Profesyonel Koç ve Eğitmen

 

 

 

 

 

 

 

 

Posted on
Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşılmış yazılardır.