Koçluk ve Yaşam Kalitesi

Home » Genel » Koçluk ve Yaşam Kalitesi

Koçluk mesleği yaygınlaşmadan evvel,eski düşünce sisteminde kendimize”yaşamımda güven ve denetim sağlamak için ne yapmalıyım?diye sorarken,yeni düşünce sisteminde ”bana ne iyi gelir?” diye soruyoruz.Şimdi ve uzun vadeli olarak yaşam kalitemi yükseltmek için ne yapmalıyım?Bana hem iyi bir duygu verecek hem de akıllıca olacak seçim hangisi?

Koçluk öğretisinin kastettiği yaşam kalitesi, tüketim mutluluğundan daha fazlası.Yüksek bir yaşam kalitesi,sadece mutluluğu hissedebilmek değil,yaşamdaki zor durumlarla da başa çıkabilmek veya acı veren durumların üstesinden gelmiş olmak demektir.Başarılı bir yaşamın kriterleri,sadece mutluluğun ötesinde yoğunluk,neşe ve yaratıcılıktır.Hepimiz yaşamı tanıyoruz ve her zaman  ve her yerde sadece iyi duygular ve olumlu yaşantılarla karşılaşmayacağımızı biliyoruz.Her şeyin bir gölgeli yanı olduğunu da.Ve rahat,korunmuş bir durum çok sıkıcı ve durgun bir yaşamın başlangıcı olabilecekken,zor durumlarının bizi olgunlaştırdığının da  farkındayız.

Soru şu?Zor durumları nasıl yöneteceğiz?Ya da yaşamı denetlemeye kalkmak yerine dalgaların üzerinde sörf yapılabilir mi?

Yeni yüzyılın mesleği Koçluk ,yaşamda sörf yapmamızı sağlayacak en etkili araç.Öncelikle koçluk seansı 

almak için bu işi icra eden profesyonele müracaat etmek gerekli.Ülkemizde birçok ilde koçluk mesleğini icra eden merkezler olduğu gibi,Bursa koçluk seansı alabileceğiniz güvenilir adreslerden biri

MHA Elele Gelişim Merkezi.

Zihinsel,duygusal yaşam kalitesi kendimizi yaşamın içinde iyi hissediyor muyuz,nasıl iyi hissediyoruz,yaşamımızı ne kadar başarılı buluyoruz veya hissediyoruz sorularıyla bağlantılıdır.Bu da büyük ölçüde kendimize iyi davranıp davranmamızla,iyi kararlar verme yetisine sahip olup olmamızla,meydan okumaları ve olasılıklarıyla birlikte yaşamla düşünsel ve duygusal anlamda başa çıkıp çıkamadığımızla ilgilidir.Koçluk seansı insanı dört boyutlu bir varlık olarak zihinsel ,bedensel,ruhsal ve duygusal boyutta bütün olarak değerlendirir ve süreci yönetir.

Bedensel yaşam kalitesi,refah,sağlık,canlılık ve çekicilik bakımından kendimizi hangi düzeyde hissettiğimizle ilgilidir.

Toplumsal yaşam kalitesi ,hangi insanlarla ne tür ilişkilerde bulunduğumuzla ilgilidir.

Aktif yaşam kalitesi mesleki ve özel yaşamdaki kalitedir.Yaptığımız işle dünyaya olumlu bir katkıda bulunmak gibi.

Yaşam kalitesi subjektif bir değerdir.Yaşam kalitesi anlayışı,yeryüzündeki insan sayısı kadar çeşitlidir.Ama herkes için ilk adım kendi hayalimizin ne olduğuna karar vermektir.Koçluk seansında ilk adımlardan biridir,danışanla hayallerinden konuşmak.Bursa koçluk merkezi MHA Elele Gelişim olarak ,danışanla hayallerini hedefe dönüştürmek,eylem planı ve stratejiyle oyun planını hazırlamak ve süreçle sörf yapmak koçluk seanslarımızın temelini oluşturur.

Mükemmelliğin ötesinde yaşamı geniş ve çok katmanlı algılamak,çeşitli alanlardan enerji ve sevinç üretmek

Koçluk seansının hedefidir.Çeşitli alanların her birindeki yaşam kalitesi yarar getirir,yaşamımızı zenginleştirir ve ihtiyacımız olan kaynakları sunar.Zaman zaman işler yolunda gitmediğinde bile.

Koçluk süreci nasıl yönetilir,sizin için nasıl işler merak ediyorsanız ,Bursa Koçluk ,MHA Elele Gelişim Merkezine uğrayarak ,ön görüşme ile Koçluk hakkında bilgi alabilirsiniz.

Arama motorunda ,Koçluk Bursa yazarak MHA Elele Gelişim Merkezi yetkilisinden randevu alabilirsiniz.

Sizinle kahve eşliğinde ,profesyonel görüşme için bekliyoruz.

Sevgiyle Kalın

Mehtap Hersek Akkoyunlu

Profesyonel Koç ve Eğitmen

 

 

 

Posted on
Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşılmış yazılardır.