KOÇLUK VE YAŞAM

Home » Genel » KOÇLUK VE YAŞAM

Koçluğun gücü ile konfor alanını genişletebilir misin?
Koçluk,bakış açını genişletmede,kendini dinleme ve gözlem yapmada nasıl katkı sağlar?
İnsanlarla olan ilişkilerinin kalitesinde değişim sağlar mı?
…….

Yaşam gözlüğünün numaralarını değiştirmeye hazırmısın?

Birleşmiş Milletler Dünya Mutluluk Raporuna göre,temel yaşam standartları mutluluk için önemli olmakla birlikte,temel koşullar sağlandıktan sonra,mutluluk gelirden ziyade insan ilişkileri kalitesiyle ilişkilidir.

Konfor alanını başkalarını da içine alacak şekilde genişletmekle ,vücut oksitosin salgılar ve
bu da sosyal tutkal’ a dönüşür.
Mesela,
Danimarkalılar saat akşam 17.00 olmadan işten çıkıyorlar,çocukları varsa onları alıyor,yemek her gün taze gıdalarla pişiriliyor.Aile ile geçirilen zaman çok kıymetli.Haftada en az 1 kez arkadaşlarla sosyalleşmek de…
Sohbetlerde,kimse sahneyi ele geçirmeden eşitlik içinde ve ev sahibi kimse, ona yardım ederek,rahat,güvenli ve keyifli bir atmosfer yaratarak vakit geçiriliyor.
Basit şeylerin kıymetini bilmek,mutluluğun mal varlığında değil,var olanın kıymetini bilmekte yattığı bakış açısına sahip olmak,Danimarkalıların en belirgin özellikleri.

Teknolojinin yaşamlarımıza getirdiği konfor kadar ,yaşamı hızlandırdığı ve insanın varoluş sebebi duygusal alışverişten kopardığı gerçeğinin sonuçlarını hep birlikte yaşıyoruz.
Birbirimizin gözünün içine bakacak vaktimiz yok çünkü uyaranlar tarafından kuşatıldık.
Her şeyi çabuk tüketerek ,yaşamlarımızı tükettiğimizin farkında mıyız?
Durup,düşünmek gerek…
Basitlik,sadelik ve hafifliğin gücünü deneyimlemek,hayatın en anlamlı gününün BUGÜN olduğunu fark etmek için,hızı azaltmak gerek.
Sonuçlara değil,sürece odaklanmak,her anın lezzetine varmak, ancak içe dönmek ve yavaşlamakla mümkün.
Madde değil,deneyimlere odaklanmak,Az Çoktur felsefesi ile yaşama bakış geliştirmek,Koçluğun gücü ile yaşam gözlüğümüzün numara ayarlarını yapmak sadece biz ister ve yola çıkarsak,mucize sonuçlar yaratacaktır.

Evrende her şey enerji yayıyor ve enerji emiyor.Evrim ve anlayışımız genişlemeye ve değişmeye devam ediyor.
Nasıl ki aynı ofisin içinde çalışan kadınların adet döngüsü bir süre sonra birbirine uyumlanır veya ağustos böcekleri aynı anda ve aynı ritimde öter,işte insanların enerjileri de zaman içerisinde uyumlanma eğilimi gösterir.
Hayatına çekebileceğin olay ve,kişi ve deneyimlerin tamamı senin frekansına çok yakın veya eş frekansa sahip kişi,olay ve deneyimlerdir.Senden yayılan frekanslar,aynı frekansa sahip olay,kişi ve deneyimleri bir mıknatıs gibi hayatınıza çeker.Özel ilişkilerimiz,bizi bize anlatır.Görmek ve yüzleşmek istemediğimiz tüm özelliklerimizi bize yansıtırlar.Dönüşüm ancak anlamak VE Kabullenmekle mümkün.Öz frekansını yükseltmek için Koçluk sihirli bir değnek gibi hayatınıza dokunur.

Hangi frekansları manyetik alanımda var etmeyi seçiyorum?
Hangi frekansın bedensel bir sureti olmayı seçiyorum?

Fark etmediğimiz nokta,tüm dünya sizi istediği temaya odaklıyor ve bu temaları zihnin sürekli görmesi yani tekrarlaması için her tür aracı kullanıyor.
Yeni bir düzen için yapılması gereken,bilinçli olarak seçtiğin frekansa odaklanmak,o frekans haline gelmek ve bu işlemi tekrarlamak.Hayat alanına giren her deneyim,baskın frekanslarının yansıması.

Sadece odak ve tekrar…..

Koçluk,farkındalık kazandırır.Farkındalık ,dönüşümü başlatır.

MHA ELELE GELİŞİM Merkezi,bireysel koçluk seanslarının yanısıra,örgün oluşturduğu KENDİNE KOÇLUK ET Eğitim programı ile yaşamda kalite ve doyumu yaratacak hayatın anahtarını sunar.

Sevgi ve neşe herşeydir.

Mehtap Akkoyunlu
Profesyonel Koç ve Eğitmen

Posted on
Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşılmış yazılardır.