Yaşam Koçum İle Yaşama Dair

Home » Yaşam Koçluğu » Yaşam Koçum İle Yaşama Dair

Yaşam Koçluğu,bireye ayna tutarak, içindeki durumları kabul edeceği,kaosu durdurabileceği güçlü bir ortam sunar.Yaşamda nerede takılı kaldığınızı anında fark etmenizi sağlar.İlk hedef,yaşamın sorumluluğunu almaktır.

İlahi düzende her birimiz birbirimize bağlıyız.Herkes bütünün parçası olarak birbirini etkiler.Başkalarında gördüklerimiz bizim içimizde de mevcuttur.Diğerlerinde gördüğün şeylerde zaman zaman yargıladığın gölgelerin senden yansıdığını bilmek,kabul etmek ve kendinin en iyi versiyonu olmak için, yolculuğun hakkını vererek devam etmek, tekamül gereğidir.

Sesin, dağda yankılanıp nasıl sana dönüyorsa, evrene verdiklerin, yaptıkların da aynen sana geri döner.

Yaşamda her şey olması gerektiği zamanda ve olması gerektiği gibi olur.Hiçbir şey tesadüf değildir.

Zorlayarak çiçekleri meyveye dönüştüremeyeceğin gibi, hayatta da istediğin her şeye hemen ulaşamazsın.Çekiştirerek, sıkıştırarak gelişim sürecini hızlandıramazsın.Peşinden sürekli koştuğun şeyler, senden hızla kaçar.Peşinden koştuğun aşk ise eğer, Aşka sahip olmam nasıl mümkün ?

Veya daha fazla para istemek yerine, Daha fazla paranın hayatıma girmesi nasıl mümkün olur? gibi, cevap yerine sorunun peşine düş.

Yaşamın hızı karşısında zihninin esiri olmak yerine, sen zihnini yönet.Oynadığı oyunları fark et  ve dönüştür.

Hazır olduğun bir anda, bir vesile ile Yaşam Koçluğu mesleği  ile tanıştın ve yaşam koçun sana,’’evrene sorular sorarak yaşamını sorgulamalısın ‘’dedi.

Ruhunla ve aklınla köprü kurman gerektiğini, yine gittiğin seanslardan birinde öğrendin.

İsra suresi 13.ayet,’’biz her insanın kaderini,kendi çabasına bağlı kıldık ‘’der.İçine dönme vakti gelmiştir, artık.Yaşam Koçunla geçirdiğin anlar, ruhuna hayat verdiğin zamanlardır.

Yaşam koçun, zihninin karanlık odalarına ışık tutar.21.yy da istediğin kadar diplomaya sahip ol,

Spor yap, sağlıklı beslen, eğitim al, film izle, tiyatroya git, ilişkilerini yönetemediğin sürece mutlu olamazsın.Kendi yaşam felsefeni oluşturup, kendi müziğini, kendi dansını, kendi oyununu üreterek içindeki cevheri ortaya çıkardığın zaman iyileşeceksin.

Hayatı bir çocuğun heyecanı ile yaşamak için,kendinle duygusal bağ kurmalı, aklını kullanmalısın.

Kendi hikayeni yazabilmen ve bu hikayenin başrol oyuncusu olabilmen için cesur olmalısın.

Kendinle yüzleşmeli, duygularını ifade etmeli, kendine sorduğun güçlü sorularla farkındalığını geliştirmeli ve algını genişletmelisin.Hiç kimse senin ne hissettiğini ve tam olarak ne istediğini senden daha iyi bilemez.

İçinde bastırdığın duyguları yok edemezsin, sadece daha fazla büyütürsün.

Seni bu hayatta ne yordu bu kadar?

Neden bu kadar yorulduğunu düşünüyorsun?

Yaşama güven.Değiştiremeyeceğin noktalarda yaşama teslim ol.Kontrol edemeyeceğin, gücünün yetmeyeceği şeylerle uğraşma.Yaşam mükemmel bir tiyatro sahnesi ve sen bu sahnenin başrol oyuncususun.Oyuna girmesi gereken gerektiği zaman girer ve çıkması gerektiği zaman çıkar.Tüm yaşamı kontrol edemeyeceğini anladığın zaman, rahatlarsın.

Kendine ne kadar samimi olursan ve şefkatli davranırsan yaşamla olan dansın, o kadar büyüleyici olur.Samimiyet, seni vazgeçilmez ve çekici kılar.

Yaşam Koçluğu, kişinin kendiyle olan dansının adresidir.Kendini sevmeyi ve olduğun gibi kabul etmeyi, sahip olduğun şeylere odaklanmayı ve şükretmeyi, hatırlatırsın tekrar kendine.

Sevgi, saygı, ait olma ve güven duyguları çocuklukta alınması gereken temel duygulardır.

Yaşam Koçluğu seanslarında ,duygusal hesabına yatırım yapılır.

Duygularını yönetmeyi öğrenince ,sağlıklı bireyler yetiştirirsin.

Yaşamın nasıl olursa hoşuna gider ve sen kendini iyi hissedersin?

Kendinle kal, cevap sende…

Bir sonraki seansında, MHA Elele Gelişim Merkezinde görüşmek üzere.

Sevgiyle ve umutla daima

Mehtap Hersek Akkoyunlu

Posted on
Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşılmış yazılardır.